Două slideshow-uri a câte 5 imagini din timpul partidei de astăzi

În partida contând pentru sferturile de finală ale turneului WTA International “Hobart International”:

Anna Karolina Schmiedlova (Slovacia, 77 WTA) – Irina Begu (76 WTA) 7-5, 7-5

Partida a durat 1h48′.
În primul set, Irina a condus cu 5-3, după ce câştigase de trei ori cu returul şi adversara doar de două ori. Schmiedlova a egalat cu două jocuri câştigate fără emoţii. La 5 egal, Irina a ratat o minge de break, pentru ca apoi slovaca să câştige ultimul joc la zero.
Scorul s-a derulat aidoma şi în setul 2: 4-1 (două break-uri înainte) pentru Irina, 5-3, după ce Schmiedlova recuperase un break. Dar din nou jucătoarea noastră a pierdut ultimele 4 jocuri, acum şi mai drastic: trei dintre ele la 15 şu unul la zero.

Irina rămâne cu acumulările cuvenite calificării în sferturile de finală şi va urca 6 locuri în clasament (neoficial).